A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / Güvenlik / WordPress Yazı Şifreleme Yöntemi- Parola Koruması

WordPress Yazı Şifreleme Yöntemi- Parola Koruması

Yeni bir yazı veya sayfa oluşturacaksınız yada mevcut olan yazı veya sayfanızı birçok sebeplerden dolayı şifrelemek istiyorsunuz.Belkide bu işlemi gerçekleştirebilmek için birçok arama yaptınız.Belkide bu basit özelliği her yazı hazırlayışınızda burnunuzun dibinde olmasına rağmen göremeyip bu isteğinizi gerçekleştirebilmek adına sisteminizde fazlalık oluşturacak olmasına rağmen eklentiler aradınız.Bu yazımla her yazı editörüne girdikçe göremediğiniz WordPress sisteminde mevcut olan yazı-sayfa parola-şifreleme yolunu görsel destekle sunacağım.

Şimdi Admin Panelimize giriyor, şifreleyeceğimiz yazıyı Düzenle diyoruz.Açılan düzenleme sayfamızın sağ kısmında Yayımla menüsü görüyoruz.Bu menünün altında Görünürlük adında bir ayar vardır.
wordpress yayımlaBu Görünürlük ayarı default olarak Herkese Açık olur.Şimdi yanında bulunan Düzenle butonu ile karşımıza çıkan üç seçeneğin ne işe yaradığını öğreneceğiz.
wordpress yazı parolaKalitesine en fazla güvendiğiniz yazının sergilenmesini kazancınında daha fazla olacağını düşünerekten ön planda tutmak isteyebilirsiniz.İşte 1. seçeneğimiz ile yazımızı en üst sıraya sabitleyebiliyoruz.
3. Seçeneği işaretlemeniz sonucunda ilgili yazı veya sayfanızı sadece sitenizin üst yetkilileri ( Admin,Editör vs) görebilir.Bu seçenekle yazısıyı ziyaretçilerinize kapamış oluyorsunuz.
2. Seçeneği seçmenizle beraber beliren küçük kutucuğa yazınıza ulaşılabilmesi için oluşturmak istediğiniz Parola-Şifre yi yazarak Tamam demeniz gerekir.
wordpress yazı şifreÖzel Seçeneği ile Parola Korumalı Seçeneğinin Farkı
Parola Korumalı olan yazı veya sayfalarınız sitenizde tüm kullanıcılara hiçbir fark olmaksızın görünecektir.Sadece şifreli yazıya tıklayınca açılan sayfada parola kutusu doldurulduktan sonra içerik görüntülenecektir.
Fakat Özel seçeneğinde ise ilgili yazınız sitenizin hiçbir alanında ve yöneticiler haricinde hiç kimseye görünmeyecektir.Yazıyı görebilmek için yönetici ve editörlerin giriş yapması gerekecektir.

Ek olarak bir fikirle kapanışı yapmak istiyorum.Bu işlemi birçok sebepten yapabilirsiniz ama eğer aklınıza gelmediyse sevdiğiniz bir kişiye duygularınızı belirtmek veya güzel anılarınızın bulunduğu bir sayfa oluşturarak onu mutlu edebilirsiniz.

Yazımı Yararlı Bulduysanız,Hem Abone Olabilir Hemde Abonelik Kutusunun Hemen Altında Bulunan Butonlardan Yazımı Paylaşmanızı Rica Ediyorum.

Hadi Kalın Sağlıcakla…


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

Siber Saldırı Nedir ? Siber Saldırı Yöntemleri

Siber Saldırı Nedir? Günümüzde yaygın bir hale gelen internet kullanımı ile birlikte ortaya bazı sanal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.