A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / WordPress Eklentileri / WordPress Üyelerinize Toplu Mesaj Atma (DM)

WordPress Üyelerinize Toplu Mesaj Atma (DM)

Bu sitede üyelik sistemini kapalı tutuyorum.Yalnız siz siteleriniz de bu özelliği kullanarak kullanıcılarınızla daha yakın iletişim içinde olabilirsiniz.Kullanıcılarınız blogunuza yeri gelince yazılarda yazıyor olabilir.Tabi bu tarz durumlarda üyelerinizle iletişimi sıkı tutmak için onlarla irtibat kurabileceğiniz bir iletişim aracına ihtiyaç duyarsınız.Bunun için e-mail hizmeti veren sitelerde hesap açmışta olabilirsiniz.
Şimdi size sunacağım eklenti ile üyelerinize WordPress sitenizin admin panelinden ister tek bir kişiye ister topluca olarak tüm üyelerinize direkt mesajlar yollayabileceksiniz.

Mesela yeni içeriğinizi sunmak,bir duyuruda ve istekte bulunmak veya farklı bir bildirimde bulunmak için bu sistemi kullanarak rahatça iletişim kurabilirsiniz.

Kurmamız gereken eklentimizin adı Email Users , WordPress Admin Paneli > Eklentiler > Yeni Ekle diyerek açılan sayfada bulunan eklenti arama çubuğuna eklenti adını yazıyor.Karşımıza çıkan eklentiyi “Hemen Yükle” ardından “Etkinleştir” diyoruz.
email usersEklentimizi kurduğumuza göre Wp Admin Panelinde belirecek Email Users menüsü içerisinde ;
Email Users
Send to User(s)
Send to Group(s)
User Settings 
kısımlarının olduğunu göreceksiniz.

Send to User(s) menüsü ( Üyelere Mesaj Yollama )

üyelere mesaj
Mail format kısmından Html veya text şeklinde kullanıcılarımıza mail yollayabiliriz. Sender kısmı maili gönderecek adrestir. ( Wp Sistemde Kayıtlı Yönetici Maili ), Recipients kısmından hangi üyelere mesaj yollamak istiyorsanız seçiyorsunuz. ( ister bir kişi ister daha fazla kişi seçebilirsiniz.) Sonrası klasik bir yazı editorü başlık ve mesajınızı oluşturarak,”Send Email” butonuna tıklıyoruz.

Send to Group(s) ( Belirlenen Üyelik Gruplarına Mesaj Yollama )

Gruplara mesaj
Gruplara mesaj yollama sayfasının , üyelere mesaj yollama sayfasından tek farkı Recipients kısmında sitenizde bulunan üyelik gruplarından hangisine veya hangilerine mesaj yollamak istiyorsanız seçiyorsunuz.  ( İsterseniz Yazarlarınıza,Yöneticilerinize,abonelerinize vs) Sitenizde gruplandırma için çalışma yapmadıysanız bunun içinde eklentiler mevcut grup ve yetki belirleyebileceğiniz şekilde ilerleyen zamanlarda bunun hakkında da yazı paylaşırım.

User Settings
email usersBu kısımda sitenizde kayıtlı tüm kullanıcıları görebilir ve duyuru ve gönderdiğimiz mailleri istediğimiz kullanıcılar üzerinde açık veya kapalı tutarak toplu bir ayarlama yapabiliriz.

Kullanışı gayet kolay bu eklentinin anlatımının sonuna gelmiş bulunmaktayız.
Sorun ve görüşlerinizi konuya yorum atarak bildirebilirsiniz.


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

wordpress bakım modu eklentisi

WordPress Bakım Modu Eklentisi

Blogunuzda bir değişiklik yapmak istiyorsunuz ve wordpress bakım modu eklentisi arayışı içindesiniz.Bu yazımda sizlere bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.