A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / WordPress Eklentileri / WordPress Sitesine Kar Yağdırma Efekti

WordPress Sitesine Kar Yağdırma Efekti

Bu yazıyı normalde yeni yıla girmeden önce yazmam daha tutarlı olurdu ama ne yazık ki unutmuşum.( Bir sonraki yıllar içinde arşivimde bulunsun istedim.)Fakat halen daha kış mevsiminin ortasındayız ve yurt geneli karlar altında geziniyor.Tabi bu mevsimde olmamız veya başka sebeplerden dolayı da WordPress sitenize kar yağdırma efektini eklemek istemiş olabilirsiniz.
Sizlerin bu işlemi gerçekleştirebilmesi için kullanımı gayet kolay,basit bir arayüze sahip bir eklentinin kullanımı paylaşacağım.( Bu işlem için fazla sayıda eklenti mevcuttur. )

İlk olarak yapmanız gereken WordPress Admin Panelinizden > Eklentiler > Yeni ekle sayfasından eklenti arama çubuğuna Snow Flurry yazıp karşınıza çıkan eklentiyi “Hemen Yükle” ve “Etkinleştir” diyoruz.
snow flurry kar efektiEklentinin kurulumunu yaptığımıza göre WordPress Admin Panelimizde eklentinin adında bir menü oluştuğunu göreceksiniz.
Bu menüdeki ayarların görsel üstünden numaralandırılıp açıklaması;
Kar efekti eklentisi1 > En büyük kar tanesinin pixel değeri vererek boyutunu belirleyebilirsiniz.
2 > Sitenize kar yağmaya başladığında o an sitenizde görünecek kar tanesi saysını belirleyebilirsiniz.
3 > Minimum düzeyde bir kar tanesinin en düşük hızı hareket hızı
4 > Maximum düzeyde bir kar tanesinin en yüksek hareket hızı
5 > Bu kısımda yağan kar tanelerimizin renk kodunu giriyoruz.Kar değil kömür yağsın diyorsanız siyahta yapabilirsiniz,size kalmış. 🙂
6 > Şimdi bu kısımda verdiğimiz değer ile sitemiz açıldıktan sonra kar yağışının kaç saniye devam etmesi gerektiğini seçiyoruz.Süre dolunca yağışta bitecektir.

Bu ayarlamalarınızı yapıp işlemleri kaydet diyoruz ve sitemizi açıyoruz ve elimizde bir fincan sıcak içeceğimiz ile lapa lapa yağan kar yağışını izliyoruz.
NOT: İçerikleriniz için umarım kışlık alışverişinizi yapmışsınızdır yazık tüm soğuğu onlar çekiyor 🙂
Bu kötü esprinin üstüne ben kaçar.
Hadi Kalın Sağlıcakla…


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

wordpress bakım modu eklentisi

WordPress Bakım Modu Eklentisi

Blogunuzda bir değişiklik yapmak istiyorsunuz ve wordpress bakım modu eklentisi arayışı içindesiniz.Bu yazımda sizlere bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.