A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / WordPress Bilgi Deposu / WordPress Sitenize Google Harita Ekleme

WordPress Sitenize Google Harita Ekleme

Kurumsal bir siteniz varsa veya bir gezi blogu tutuyorsanız ya da herhangi bir sebepten dolayı yazılarınıza,sayfalarınıza veya sitenizin herhangi bir yerine google haritası ekleme ihtiyacı duyuyorsunuz…
Bu yazımla wordpress sitenize harita eklemek için Google’de  eklemek istediğimiz yerin konumunu belirleyeceğiz ve bu konumu sitemize nasıl entegre edeceğimizi öğreneceğiz.

İlk aşamamız bir google hesabı oluşturmak ( gmail adresi ) bir hesaba sahip olduktan sonra Google Harita linkine tıklayarak açılan haritada konumunu eklemek istediğiniz yeri arama çubuğuna yazıp buluyoruz.Mesela ben Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan Ağaran Şelalesinin konumunu ekleyeceğim.
Aramadan sonra ilgili konumu kayıt edebilir,yakın çevresinde bulunan mekanlara bakabilir,konumu telefonunuza veya mail adresinize gönderebilir,paylaş butonu ile ister harita linkini alabilir isterseniz web sitenize ekleyebilirsiniz.

google harita eklemeBizim yapmamız gereken Paylaş butonuna tıklayarak , açılan pencerenin üstünde bulunan Bağlantıyı Paylaş ve Haritayı Yerleştir sekmelerinden Haritayı Yerleştir sekmesini seçmektir.
siteye google mapsYukarıdaki gibi bir görüntü ile karşılacaksınız.Yapmanız gereken iframe kodunu kopyalayıp önceden kayıtlı olan yazımıza/sayfa veya yeni oluşturacağımız yazının/sayfanın editör menüsünden “Metin” sekmesini seçerek eklemek istediğimiz yere kodu yapıştırmaktır.
NOT: Haritanın boyutu için “Orta” yazan açılır menüden istersek özel bir boyut belirleyebilir veya küçük,büyük hazır boyutlardan herhangi birini seçebiliriz.
google maps koduKodu yazı/sayfa ekledikten sonra kayıt ederek çıkıyoruz.
NOT: Harita kodunu isterseniz WP admin panelinden Görünüm>Düzenleyici sayfasını açarak footer.php ( tema alt kısmı ),header.php ( tema üst kısmı) vs. dosyalarında eklemek istediğiniz yer doğrultusunda kodu tasarımınıza uygun olacak yere yapıştırabilirsiniz.
Örnek olarak haritayı yazıma ekledikten sonra görünümü;
ağaran şelalesi konumu

İşte bu basit adımlarla haritayı  wordpress sitemize eklemenin yolunu anlatmış bulunmaktayım.Header,footer dosyalarında kodu nereye ekleyeceğim tarzında sorularınız için cevabım deneme yanılma yoluyla birkaç seferde eklemek istediğiniz yeri bulacaksınızdır.( Size direk şu taglar arasına ekleyin demiyorum. )

Bu tarz soru ve görüşlerinizi konuya yorum atarak bildirebilirsiniz.


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

WORDPRESS HATALARI

Yapılmaması Gereken 15 WordPress Hatası

Artık herkes ücretli veya ücretsiz bir hizmet satın alarak kişisel internet sayfasını oluşturabilmektedir. Bu alanda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.