A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / WordPress Bilgi Deposu / WordPress Resimli Kurulumu

WordPress Resimli Kurulumu

Birçok wordpress yazısı paylaştım ama 1. aşama olan wordpress kurulumu hakkında yazı hazırlamamıştım.Sebebi birçok hosting şirketi hazır kurulum seçeneğini sunmasıydı.Sonra dedim ki içimden ben yinede güzel bir resimli anlatım hazırlayım belki birilerinin işini görebilir.Hadi başlayalım .
1 Hosting ve 1 Domain sahibi olmanız lazım bununla ilgili Google arama moturundan araştırma yaparak bir firmadan bunları temin etmeniz gereklidir.

WORDPRESS RESİMLİ KURULUMU

 • Arkadaşlar ilk önce güncel WordPress dosyalarımızı indirmemiz lazım.Bunun için direk link vermeyeceğim sadece WordPress’in site linkini vereceğim ki güncellemeler gelebiliyor.

WordPress Türkçe dosyaları kuralım.
WordPress Türkiye Sitesi

Wordpress Resimli Kurulum
WordPress Resimli Kurulum
 • WordPress Kurulum dosyalarımızı kaydettiğimize göre bu dosyaları ftp sunucusuna atmamız lazım bunun için “FileZilla” programını kuracağız.( Normalde programsız Webftp’den de atabiliriz ama program ilerde de lazım olacağından kuralım.)
FileZilla Kur
 • Filezilla’ yu kurduk çalıştıralım.Aynı anda hosting sayfamızda açık olsun.Aşağıda resimde ilgili alanları numaralandırdım açıklamaları;
  1 nolu alana tıklayarak site ekliyoruz.
  2 nolu alanda hosting sayfamızda ftp bilgilerimize bakaraktan ıp adresimizi yazıyoruz.
  3 nolu alanda “Normal” kısmını seçiyoruz.
  4 nolu alanda hosting sayfamızdan ftp bilgilerimize bakaraktan kullanıcı adımızı yazıyoruz.
  5 nolu alanada aynı şekilde parolamızı yazıyoruz.
  6 nolu alandan bağlan diyoruz.( diğer ayarlara dokunmayın resimde ki gibi kalsın)
Wordpress Resimli Kurulum-1
WordPress Resimli Kurulum-1
 • Şuan ftp sunucumuza bağlanmış bulunmaktayız. “public_html” dosyasına giriyoruz. Aynı zamanda bilgisayarda da indirdiğimiz WordPress dosyalarını masaüstüne çıkarmış bulunmaktayız.Şimdi bu dosyaları aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “public_html” dosyası içine atıyoruz.
Wordpress Resimli Kurulum-2
WordPress Resimli Kurulum-2
 • Dosyalarımızı atma işlemi bitti.Kuruluma geçmeden önce Veritabanı oluşturmamız lazım.Bizim zaten hosting sayfamız açıktı.Burda Veritabanları menüsünden bu işlemi 1dk da halledelim .Örneğin ben turhost kullanıyorum.Bu işlemi aşşağıdaki yerden yapıyorum.
Wordpress Resimli Kurulum-3
WordPress Resimli Kurulum-3
 • Veritabanımızıda oluşturduğumuza göre kuruluma geçebiliriz.Tarayıcımızın adres çubuğuna http://siteadınız.com/ yazalım.Karşımıza alttaki sayfa çıkacak.
Wordpress Resimli Kurulum-4
WordPress Resimli Kurulum-4
 • Vertiban bilgilerimizi biliyoruz.Sırada bunları wordpress kuruluma entegre etmemize geldi.Örnek resimdeki gibi doldurunuz.
Wordpress Resimli Kurulum-5
WordPress Resimli Kurulum-5
 • Bir önceki aşamayıda geçtiğimize göre kurulama başlayabiliriz.
Wordpress Resimli Kurulumu-6
WordPress Resimli Kurulumu-6
 • Bu aşamada küçük bir forum dolduracağız. Sitemizin başlığını ,Admin kullanıcı adı ve parolamızı,e-mail adresimizi yazıp geçiyoruz.
Wordpress Resimli Kurulumu-7
WordPress Resimli Kurulumu-7
 • WordPress Kurulumunun sonuna gelmiş bulunmaktayız.Daha demin oluşturduğumuz kullanıcı adımız ve parolamızla giriş yapabiliriz.
Wordpress Resimli Kurulumu-8
WordPress Resimli Kurulumu-8
 • Kurulumu tamamladıktan sonra sitenin ilk görünümlerini paylaşıcağım. İlk görüntü sitemizin “Admin Paneli” ikinci görüntü sitemizin “Anasayfa” sıdır.

1-

Wordpress Resimli Kurulum-9
WordPress Kurulum Sonrası “Admin Panel” Görüntüsü

2-

Wordpress Kurulum Sonrası Anasayfa Görüntüsü
WordPress Kurulum Sonrası Anasayfa Görüntüsü

Evet arkadaşlar bir resimli anlatımında sonuna gelmiş bulunmaktayız.Ayrıntıya elimden geldiğince girmeye çalışıyorum ki hiçbir bilgisi olmayan arkadaşların kolayca anlayabilmesi için yine de anlamadığınız yer varsa sorularınızı bekliyorum…

Kalın Sağlıcakla 🙂


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

tema, eklenti öğrenme

Bir Sitenin Tema ve Eklentilerini Öğrenme

Biz wordpress kullanıcıları internet sitelerinde dolaşırken karşımıza çıkan bir sitenin temasını beğenebilir veya bu sitenin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.