A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / WordPress Eklentileri / WordPress Bakım Modu Eklentisi

WordPress Bakım Modu Eklentisi

Blogunuzda bir değişiklik yapmak istiyorsunuz ve wordpress bakım modu eklentisi arayışı içindesiniz.Bu yazımda sizlere bu iş için kodlanmış en iyi eklentiyi sunacağım.( Başka bir eklenti aramanıza hiç gerek yoktur.)Eklentimizin adı Maintenance , çok basit ve türkçe bir panele sahip olması nedeniyle birkaç dakika içerisinde sayfamızı oluşturacağız.

Maintenance ( Bakım Modu Eklentisi ) Kurulumu

İlk önce Admin Panelimize giriş yapıyor, Eklentiler > Yeni Ekle diyoruz. Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan eklenti arama çubuğuna “Maintenance” yazıp aratıyoruz. Karşımıza çıkan ilk eklentiyi Heme Yükle>Etkinleştir diyoruz.
wordpress bakım modu
Eklentimizi kurduğumuza göre Admin panelimizin alt kısımlarında bulunan “Bakım” menüsüne girerek , bakım modu için gerekli ayarlamaları yapmaya başlayabiliriz.
Eklentimizin Genel Ayarlarını yapacağız.
wordpress bakım moduYukarda bulunan bakım modu on (açık) şekilde görecekseniz.Sitenizin ana sayfasına bakınca oluşturduğunuz bakım sayfası size gözükmeyecektir, eklenti çalışmıyor şeklinde düşünmeyin.
Sayfa Başlığı: Tarayıcılarda sayfanın başlığı şeklinde gözükecek.
Başlık: Bakım modu sayfasındaki yazının başlığı olacak. Ör: ACK10 BAKIMDA
Açıklama: Bu alana ne süreli ve ne amaçlı bakımda olduğunuzu anlatan bir açıklama yazabilirsiniz.

wordpress bakım moduOluşturacağımız sayfanın alt kısmında bulunacak yazıyı ve oluşturacağınız logonun yükseklik,genişlik ölçülerini yazınız.
wordpress bakım moduBu alanda ise sayfanıza ister arkaplan görseli yükleyebilir isterseniz bir renk belirleyebilirsiniz. Ek olarak yazı biçimini ve renginide font ayarlarından yapabilirsiniz.
wordpress bakım modu
Bu alanda benim en sevdiğim özellik google analiz adımızı yazarak bakım modunda iken ziyaretçi istatistiklerimizi halen daha tutuyor olabilmemiz.Bu sayfada ek olarak eklentiye üst yönetici çubuğunda kısayol oluşturabilir, arkaplan görselinizi bulanıklaştırabilirsiniz.

Genel anlamda eklentiden aldığım ilave notlar ise oluşturduğun bakım sayfasının alt kısmında facebook,twitter,tumblr,linkedin ve google+ hesaplarında paylaşım alanı bulunmaktadır.
Mobil görünümü de gayet iyi , istersek kendi css kodlarımızı yazarak zevkimize göre bir tasarımda oluşturabiliriz.
Eklentinin tek eksiği ise zamanlayıcı ayarının olmamasıdır.Bu özellik sizin için önemli ise kullanımı basit Wp Maintenance Mode eklentisini sizlere önerebilirim.

Yazımı beğendiyseniz yorum atabilir, sosyal ağlarda takip edebilir ve paylaşabilir veya bloguma abone olabilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim…


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

kar yağdırma efekti

WordPress Sitesine Kar Yağdırma Efekti

Bu yazıyı normalde yeni yıla girmeden önce yazmam daha tutarlı olurdu ama ne yazık ki …

Tek Yorum

  1. Cleopatra Manseau

    Final Word On 1 Rep Max

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.