A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / WordPress / WordPress Bilgi Deposu / WordPress Avatar Ekleme-Değiştirme

WordPress Avatar Ekleme-Değiştirme

Biz WordPress kullanıcıları bloglarında yapılan yorumların  daha renkli gözükmesini isteyebilir.Aynı zamanda sıkı takipçilerinizde isteğine göre bir avatar belirlemek isteyebilir.
Öncelikle sıklıkla tercih edilen avatar kullanımından habersiz olanlar için biraz bahsedelim.Avatar ayarlarının ilki admin tarafından wordpress sisteminde bulunan varsayılan avatarlar arasından seçim yapmak  ikicisi ise gravatar ‘dır. Gravatar, wordpress sistemiyle birlikte, uyumlu çalışmaktadır.Bu özellikten faydalanabilmek için gravatara üye olunması ve bir profil resmi seçilmesi gerekmektedir.Bununla birlikte üye olurken kullandığınız mail adresiyle yorum attığınızda orada belirlediğiniz profil resmi görünecektir.

NOT:WordPress’te genel avatar ayarları için Ayarlar>Tartışma Ayarları sayfasının alt kısmını inceleyebilirsiniz.

Tabi bizim bu yazımızda ki amacımız kullanıcılarımız ve kendimiz direk sitemizde bulunan profil sayfasından avatarımızı yükleyebilmek ve genel avatar ayarlarını düzenlemek, bunun için Wp User Avatar eklentisini kurabiliriz. ( Eklentiler>Yeni Ekle>Eklenti arama çubuğuna Wp User Avatar yazıp aratabilirsiniz.)
wordpress avatar

Eklentimizi hemen yüklediğimize göre admin panelimizin alt kısımlarında “Avatars” adında menü oluştuğunu göreceksiniz.Bu menü altında” Settings “ kısmına geçelim ve ingilizce olan seçeneklerin açıklamasını sizlere yapayım.
wordpress avatar ekleme
Add avatar button to Visual Editor: Yazı editörüne avatar ekleme botunu ekler.
Allow Contributors & Subscribers to upload avatars: Bu kısımı seçerek kullanıcılarınız kendi avatarlarını ekleyebilecek.
Disable Gravatar and use only local avatars: Bu seçenekle girişte anlattığım gravatar özelliğini devre dışı bırakarak, yüklediğiniz profil resimlerinin görülmesini sağlarsınız.
Avatar Display: Seçili olmassa avatar özelliği kapalı olur.
Maximum Rating: Bu kısımda avatarların site içeriğine göre yaş belirlemesini yapıyoruz.Eğer ki yetişkinlere özel bir site değil, her yaşa hitap eden bir siteniz varsa” G” seçeneği seçilmelidir.

wp avatar değiştirme
Yukarıdaki görselde bulunan ayarlarda ise avatar değiştirilmesini kullanıcılarınızın kendi tercihine bırakmadıysanız.Tüm kullanıcılara sabit bir avatar belirlemek için kullanıyoruz.Kırmızı ile belirtilenler varsayılan avatarlar, mavi ile belirtilen kısımdan “Choose Image” diyerek manuel şekilde belirleyebiliyoruz.

NOT: Siz ve kullanıcılarınıza avatar belirleme izni verdiyseniz profil resimlerini ekleyebilmek için WordPress Admin Panelinden Kullanıcılar > Profiliniz sayfasının en altında bulunan avatar bölümünü kullanmalıdır.
wordpress avatar değiştirmeYazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız.Umuyorum ki wordpress sisteminde avatar konusunda kafamızda bir soru kalmamıştır.Kalmışsa da soru ve fikirleriniz için yorumlarınızı bekliyorum.
Yazımı beğendiyseniz aşağıdaki G+1 butonuna tıklayabilir, bloguma abone olabilirsiniz.

Kalın Sağlıcakla…


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

WORDPRESS HATALARI

Yapılmaması Gereken 15 WordPress Hatası

Artık herkes ücretli veya ücretsiz bir hizmet satın alarak kişisel internet sayfasını oluşturabilmektedir. Bu alanda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.