A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / SEO / Webmaster Tools Makale Yazarken Gerekli

Webmaster Tools Makale Yazarken Gerekli

Arkadaşlar bu yazımda her site sahibinin içerik eklemeden önce yapması gereken seo uyumlu makale yazımından bahsedeceğim ve sizlere birkaç tane bu işlemleri yaparken lazım olacak webmaster tools’ları sunacağım.

Çok iyi,özgün ve kaliteli yazılar yazıyor olabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz konuda çok güzel olabilir.Ama yazınızı yazmadan önce bu konu veya anahtar kelimenin yıllık,aylık,günlük baz da google arama motorunda ne kadar aratıldığı hakkında bir bilginiz var mı ? Eğer ki çok az aratılan bir konuda yazı yazdıysanız nereden gelecek hitleriniz ?

İşte bu duruma düşmemek için seçtiğimiz konuyu ve anahtar kelimelerimizi belli başlı seo araçlarında testlere sokmamız gerek, bu testler sayesinde konu başlığımızı ve anahtar kelimemizi aranma hacmi daha çok olan kelimeler seçerek yazımızı bu doğrultuda yazmamız gerekir.Sonuç olarak yazımızı birçok insanın okumasını sağlarız.

Yazımızı Hazırlamadan ve Yayımlamadan Önce Gereken Seo Araçları

1- Google Trends:  Google bize bu sunduğu hizmetle yıllık,aylık,günlük bazda aranma sayısı yüksek yani çıkışta olan kelimelerin bilgisini veriyor.

2- KeywordPlanner:  Google aslında bu hizmeti reklam vermek isteyenler için hazırlamış olmasa da bizlerinde seo aracı olarak işini görmektedir. Gmail adresimizle giriş yaptıktan sonra Adwors ( Reklam verme ) formunu doldururken “İşletmeniz Hakkında” kısmının “Hedef Kitle Seçme” bölümünde yazmayı düşündüğümüz anahtar kelimemizi aratırsak, bize bu kelimenin ne kadar aratıldığını hacim olarak vermekte ve bizlere rehber olmaktadır.

3- Keyword Tool:  Bu seo aracımız ise bizlere anahtar kelimemizi dev arama motorlarında ki seçmiş olduğumuz ülkeye göre aranma hacmini , google seo araçlarına göre daha net sonuçlar vermektedir.Ve yazmış olduğunuz anahtar kelimeyi birçok kombin yapılmış şekilde bu verileri bizlere sunmaktadır.

4- Yazı Özgünlük Testi:  İlk 3 testen istediğimiz sonuçları almış olsakta yazımızın özgün bir içerik olması gerekir.Bunun içinde tüm makalemizi bu seo aracımıza yapıştırıp taratıyoruz. %100 sonuçla özgün ise ne mutlu bize artık yazımızı eklememiz önemli bir sebep kalmıyor.

5- Görsel Özgünlük: Bir diğer önemli seo uyumumuz ise yazımızda uzunluğa göre mininum 3 ORJİNAL görsel barındırmamız gerekir.Bunun için ps ve resim düzenleme kısmında da az çok bilgi sahibi olmamız gerekiyor. WordPress te eklemiş olduğunuz görsellere özgün başlıklar ve açıklamalar eklemeyide unutmayın. Eklemiş olduğunuz görseliniz bağlantı ayarınıda ortam dosyası şeklinde açık tutmayı unutmayın.
Görsel ekleme olayını sakın olsa önemsiz görmeyin arama motorları görsellerimizide indexliyor.Bazen yazımızın getirmediği hit’i bize indexlenmiş görsellerimiz getirebilir.
Görsel özgünlük için şuan bulamadım  ama bulduğum zaman linki yazıya eklerim.

6- WebmasTer Tools: Google’nin bize sunduğu bir diğer araç webmaster tools mutlaka kullanılması gereken bir araçtır.Buradan hangi anahtar kelimelerimize ne kadar tıklanma olduğunu görerek yazımızın seo özelliklerini geliştirebilir, sitemizin aldığı hiti de görebiliriz. Yazılarımızı da google dizinine buradan ekleyebiliriz.Ve site güvenlik durumunuza kadar birçok bilgiye burdan ulaşabilirsiniz.

WEBMASTER ARAÇLAR MENÜSÜNDEN

Bu maddeleri uyguladıktan sonra eğer ki tema kodlamanız ve site  alt yapınızda seo şartlarına uygun ise yazılarınızın üst sıralarda olduğunu görecek , artan hit sayınızla daha arzulu çalışacağınızdan eminim.
Artık yazılarınızı daha bilinçli bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kafanıza takılan yerlerde sorularınızı yorum kısmından yöneltebilirsiniz.

Bol hitli günlere diyor, yazımı sonlandırıyorum.

Kalın Sağlıcakla 🙂


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

SOSYAL MEDYA SEO

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi  Bilişim ve teknoloji sektörünün kendini geliştirmesi ve ileriye taşıması sayesinde kurumsal …

2 Yorumlar

  1. Paylaştığınız araçların 2 tanesini bu yazıyla öğrendim teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.