A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Blog İpuçları / Sitenizin Para Kazandırmamasının 12 Sebebi

Sitenizin Para Kazandırmamasının 12 Sebebi

Sitenizden Para Kazanmanızı Engelleyen 12 Neden

İnternet sektörü oyunu kuralına göre oynayanlar için gerçekten çok büyük paralar kazandırabilen bir mecradır. Bunun örnekleri çokça bulunmaktadır. Siz de bu örneklerini görerek çok para kazanmak hayalleriyle sitenizi kurmuş olabilirsiniz. Ancak işler hiç de beklediğiniz gibi gitmiyor olabilir. Acaba nerede yanlış yapıyorsunuz?

1-Fazla Reklam Aşık Usandırır

Bir siteden para kazanmak elbette reklamlar sayesinde olmaktadır. Ancak bu gelir kaynağı aynı zamanda sitenin para kazandırmamasının nedenleri arasında da sayılmaktadır. Eğer siz sitenizde aşırı reklam yayını yaparsanız ziyaretçileriniz de haliyle bunalıp sitenizi terk edecektir. Haliyle hayalini kurduğunuz muhteşem kazançlar da hayal olarak kalmaya devam edecektir. Bu nedenle reklamı abartmamak ve dozunda değerlendirmek çok önemlidir.

2-İlgi Çekmeyen İçerikler

Yoldan geçerken dikkat edin. Bazı cafelerde müşteriler dolup taşarken bazı cafeler sinek avlar. İşte bunun nedenlerinden biri cafelerin ilgi çekici bir yere getirilmesinden kaynaklanmaktadır. Mesela bir cafe çok özel bir içecek hazırlayarak müşterilerini kendine çekmeyi başarır. İşte internet ortamı da bu şekildedir. Siz müşterileriniz için ilgi çekici içerikler hazırlamazsanız, onların sitenizde zaman geçirip size para kazandırmasını bekleyemezsiniz. Müşteriyi içeride tutacak güzel içerikler hazırlayarak sıralamalarda yükseklere tırmanarak paralar kazanmanız mümkün olacaktır.Siteden para kazamak

3-Bilmediğiniz Oyunda Başarılı Olamazsınız

İlgi ve alakanızın olmadığı ve bilgili olmadığınız bir alanda yapacağınız bir çalışma maalesef başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bu nedenle blog sitesinden para kazanmak istiyorsanız öncelikle sizin iyi yaptığınız bir alan belirlemeniz çok önemli olacaktır. İyi ve kaliteli bir site oluşturabilmeniz için öncelikle içerikle alakalı sizin iyi bir noktada olmanız gerekmektedir. Ömründe hiç mutfağa girmemiş ve yemek yapmamış birinin yemek sitesi açarak para kazanmayı beklemesi ne yazık ki hayal olmaktan öteye geçmeyecektir.

4-Çizginizi Belli Etmiyorsunuz

En önemli sıkıntılardan biri de site sahibi kişilerin her telden takılma merakı olmaktadır. Herkese hitap etme kaygısından dolayı her alandan çok basit paylaşımlar yapmak sitenizin kalitesini düşüreceği için ziyaretçi sayınızın artmasını beklemek de sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Bunun yerine kendinize sizin de iyi olduğunuz sınırlı sayıda alan belirleyerek bu alanla ilgili nitelikli paylaşımlar yapmak zamanla size kazanç olarak dönecektir.

5-Mevcut Kullanıcılarınıza Değer Vermelisiniz

Ziyaretçi sayısını arttıracağım diye çabalarken mevcut ziyaretçilerinizi de kaybedebilirsiniz. Mevcut kullanıcılarınız da ilgi bekler. Değer görmek ister. Eğer kullanıcılarınıza bu ilgi ve alakayı gösterirseniz ve onların sadık ziyaretçiler olmasını sağlarsanız zamanla ziyaretçi sayınız da -artacaktır. Ancak bunun için çok sabırsız olmamanız gerekiyor.

6-Reklam Ayağınıza Gelmez

Sitenize reklam alabilmek için potansiyel reklam vericilerle mutlaka irtibata geçmelisiniz. Böylece reklam alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Aksi takdirde reklam verecek kişilerin sitenizi keşfetmenizi beklerseniz, bu bekleme süresi çok uzun olabilir.

7-Siteniz Çok Yavaş Olabilir mi?

Eğer blog yazarak para kazanmak istiyorsanız zamanın gerektirdiği hızı yakalamanız gerekir. Çok yavaş açılan bir sitede kimse durmak istemez. Bu nedenle gerekli düzenlemeleri yaparak sitenizi ideal hıza ulaştırmanız para kazanma hızınızı da arttıracaktır.

8-Tema Seçiminize Gerekli Özeni Göstermelisiniz

Bazı siteleri görmüşsünüzdür. Siteyi açar açmaz insanda hemen kapatma hissi oluşturur. İşte bunun nedeni hep yanlış tema seçimleri olmaktadır. İnsan kıyafetiyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır demişler. Sizin sitenizin kıyafeti de temasıdır. Eğer ilgi çekici ve insanı rahatlatan bir tema seçerseniz ziyaretçilerin sitenizde vakit geçirme ihtimalini de arttırmış olursunuz.
siteden para kazanma

9-Yeniliklere Uzak Kalamazsınız

Teknolojik cihazlar geliştikçe siz de bu yeniliklere ayak uydurmanız gerekmektedir. Artık birçok insan cep telefonlarından internete girmektedir. Eğer mobil cihazlara uyumlu bir siteye sahip olmazsanız üzülerek söylemeliyiz ki büyük bir ziyaretçi kitlesini kaybetmiş olacaksınız.

10-Sitenizin İçeriğiyle Alakasız Reklam Almak

Sitenizdeki reklamlardan gelir etmek istiyorsunuz sitenizin içeriğine ve ziyaretçilerinizin profiline uygun reklamlar almalısınız. Böylece reklamlar amacına ulaşmış olacak, siz de reklamlardan gelir elde etmeye başlayabileceksiniz.

11-SEO Olaylarında Dozu İyi Ayarlayın

Anahtar kelimeler bir sitenin listelerde üst sıralarda olması için çok önemlidir. Ancak sırf anahtar kelimelerle listede yükselmek adına anlamsız ve hiçbir amaca hizmet etmeyen içerikleri sitenizde yayınlarsanız bu da ters tepecektir. Zira Google her gün yenilediği algoritmalar sayesinde sitenizin içerik uyumunun yanı sıra ziyaretçilerine ne kadar fayda sağladığını da ölçmektedir. Anlamsız içeriklerin olduğu bir sitede ziyaretçilerin fazla kalmadığını anlayan Google, bu şekilde paylaşım yapan siteleri de listelemede alt sıralara atarak reklam gelirlerinin azalmasına neden olmaktadır. Bu da wordpress kurulumu yaparak para kazanmak isteyen biri için en kötü senaryolardan biri olacaktır.

12-Taklitler Aslını Yaşatır

Kopyala yapıştır yaparak sitenizi güncel tutmaya çalışmak size zaman kaybettirmekten başka bir şeye yaramayacaktır. Eğer bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız özgün ve orijinal fikirler üretmeli ve sitenizde farklı paylaşımlarda bulunmalısınız. Böylece farklı fikirleriniz sayesinde kullanıcılarınızın dikkatini çekebilecek ve zamanla reklamlar ve diğer gelirlerle bu işten güzel para kazanma şansını yakalayabileceksiniz. Siz de internet sitesinden para kazandırmayı engelleyen nedenler konusunda dikkat ederseniz, internet size de güzel paralar kazandıracaktır.

 


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

reklam kampanyası

Sitemizin Reklam Kampanyası Nasıl Olmalıdır?

Bilişim sektörü sürekli olarak kendini geliştirmekte olduğu için kurumsal veya bireysel olarak sitelerimiz ile bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.