A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / SEO / Sitenizin Meb Cihazlarından Engelini Kaldırma

Sitenizin Meb Cihazlarından Engelini Kaldırma

Bu yazımda sadece WordPress kullanıcılarına değil tüm site sahiplerine yönelik bir soruna değineceğim.Siteniz Meb cihazlarında ( Okul bilgisayarları, öğrencilere verilen tabletler vs. ) engellenmiş olabiliyor.Sizde bu kitleye hitap eden bir site yöneticisi olabilirsiniz.Hitap etmeseniz de bu kitleden gelecek trafiği değerlendirmek isteyebilirsiniz.
Bu işlemin düzeltilmesi gayet basit ilgili sitenin kategorisinin belirlenmesi ve sitenizin kategorisinin fortiguard sistemine bir bildirim göndererek 24 saat içinde sitenizin engelini kaldırmış olacaksınız.
Anlaşılır olabilmesi için resimlerle anlatım yapacağım.

NOT: Site hit akışını azaltan bir engeli kaldırarak, meb cihazlarında arama motorlarından sitemize girişi engelleyen unsuru ortadan kaldırarak bir nevi seo çalışması yapmış olacağız.

İlk önce FortiGuard sitesine giriş yapıyoruz ve açılan sekmede “Lookup IP Address or URL” kutucuğuna kategorisini bildirmek istediğimiz sitenin adresini yazarak “Lookup” butonuna tıklıyoruz.
meb site engel kaldırmaBir sonraki açılan sayfada sitenizin fortiguard sisteminde yapılan işlemlerini de görebiliyorsunuz.
Ör: Sitenizin zararlı olarak gösterildiği tarih veya çıkarıldığı tarih, kategorisinin belirlenmesi gibi bildirimleri tarih ve saat olarak kayıt altına alıyor.Yani site geçmişinizi kayıt altına alınıyor.
Bu sayfada “ Request Classification/Rating” linkini tıklıyoruz.( Kategori bildirimi için doldurmamız gereken forum açılacaktır.)
meb site engel
Şimdi açılan sayfada ise bizden ismimiz,şirket adımız,mail adresimiz,ek yorumumuz,siteden ekran görüntüsü ve sitemizin ilgili olduğu kategoriyi seçmemiz için bir form açılacaktır.
NOT: Company,Comment,Site Ekran görüntüsü gibi alanları doldurma zorunluluğunu yoktur.
Ek olarak Güvenlik Kodu ( Captcha) yazdıktan sonra yanındaki “Submit Answer” butonundan kodu direk doğrulayın ve formunuzu gönderin.
Meb site engel Başarılı olmanız durumunda ” Thank you for suggestion.Your valuable suggestion helps us constantly improve our FortiGuard Web Filtrering Database” şeklinde bildirimi formun sol üst köşesinde göreceksiniz.Bunun harici bir uyarı görüyorsanız bir sorun var demektir ve işlemlerinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir.

Not: Sitenize uygun bir kategori muhakak vardır , google translate kullanarak var olan tüm kategorileri gözden geçirdikten sonra seçiminizi yapınız.
Mesela Ack10.com’un kategorisi Kişisel Bloglar = Personal Websites and Blogs

Bu formu gönderdikten sonra en fazla 1 gün sürecek şekilde sitenizin Meb cihazlarında kategori belirsizliğinden sebep olan engelinin kalkmış olduğunu göreceksiniz.


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

WORDPRESS ALT ETKİKETİ

WordPress Görsele Alt Etiketi Ekleme

Çoğunluğumuzun amacı sitelerimizi arama motorlarına sevdirerek üst sıralarda yer almaktır.Rekabetin üst düzey olduğu web çağında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.