A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / SEO / Ping Nedir ? Site Pingleme İşlemi

Ping Nedir ? Site Pingleme İşlemi

Ping Nedir?

Ping programı Mike Muuss isimli bir kişi tarafından yazılmış bir bilgisayar programıdır. Kullanılan bilgisayara genelde 32 baytlık bir ICMP paketi gönderilir ve aynı paketin geri yanıt vererek gelmesi beklenir. Sunucu ne kadar uzak ise veri aktarımı da o derece uzun sürmektedir. Bilgisayar ile sunucu arasında veri paketinin iletilmesinde geçen süreye Ping denir. Ping konusunda en iyi performansı fiberoptik bağlantı sunmaktadır. Yoğun olarak kullanılan fiberoptik bağlantı da veriler ışık hızında taşındığından dolayı Ping değerleri de oldukça düşüktür. DNS sunucusu pingleri önemli derecede etkilemektedir.

Ping Nedir ?

Ping Neden Yapılır?

Ping bir komut değil yazılımdır. Bu nedenle kolay bir şekilde yapılmaktadır. İki bilgisayar arasında veri aktarımını en iyi şekilde sağlayan bir yazılımdır. Bilgisayarlar arasında ki veri aktarımının yapılmasını sağlamaktadır. Ping internette bulunan herhangi bir sitenin sizin sitenizden haberdar olması için de oldukça önemlidir. Google ye Ping atmak oldukça basittir. Ping çeşitli amaçlarla da kullanılmaktadır. Başlata tıkladıktan sonra çalıştır yazarak ya da Windows Tuşu + R tuşlarına aynı anda basarak çıkan çalıştır ekranına cmd yazılır ve bu şekilde de Ping atma işlerinin başlangıcı gerçekleştirilmiş olur.

En İyi Ping Siteleri

Ping atmak için internet siteleri üzerinde birçok sayfa bulunmaktadır. Bu sayfalara giriş yaparak cihazınız için en uygun olan Ping atma işlemini en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Google dünyanın her köşesinde internet sitelerinden nasıl haberdar olunduğunu sağlamak için sayfalara Ping atma işlemleri yapılmaktadır. En iyi Ping atma siteleri arasında http://googleping.com, http://ping.sanaldata.com sayfaları da bulunmaktadır. Cihazlar için Ping atma yararları oldukça fazla olduğundan dolayı kullanıcıları tarafından sıkça kullanılmaktadır. Yeni bir sayfayı piyasaya sürdüğünüz zaman hitler arasında yer almasını istiyorsanız Ping atma işlemi oldukça yararlı olacaktır.

En İyi Ping Siteleri

Ping Atmanın Faydaları

Ping atmanın sayfanızın kullanıcılar tarafından sıkça ziyaret edilmesi için oldukça önemli olduğu gibi çok fazla Ping atmak da zararlı durumları da ortaya koymaktadır. Ancak Ping atmak doğru bir şekilde yapıldığı zaman sorun çıkmamaktadır. Yeni yayına koyulan bir sayfanın kolay bir şekilde indekslenmesi için Ping atmak oldukça önemlidir. Ping atma işlemi bir nevi Google de bulunan botların siteye gelmesini sağlamaktır. Kaliteli Ping atma sitelerini kullanmak sizin için en doğru bir seçim olacaktır. Sahte sitelerde atılırsa Ping atma zararları da meydana gelmektedir. Yeni koyulan sitenin doğrusal bir şekilde gelişmesi için oldukça önemlidir.

Sonuç olarak demek ki neymiş herşeyde olduğu gibi site ping atma işinde de abartıya kaçmadan sitemizi pingleye bilirmişiz.

Kalın Sağlıcakla 🙂


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

SOSYAL MEDYA SEO

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi  Bilişim ve teknoloji sektörünün kendini geliştirmesi ve ileriye taşıması sayesinde kurumsal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.