A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / SEO / On Page SEO Nedir,Nasıl Yapılır ?

On Page SEO Nedir,Nasıl Yapılır ?

On Page SEO Nedir?

İnsanların kurmuş oldukları sitelerin internet platformunda başarıya ulaşması adına en önemli etkiye sahip olan uygulamalar SEO çalışmaları olmaktadır. SEO açılım olarak dilimiz literatürüne arama motorları optimizasyonu olarak geçmiş bulunmaktadır. Kişiler yaptıkları SEO uygulamaları ile arama motorlarında ilk sayfalara ve sıralamalarda da ilk sıralara yükselmeleri mümkün olmaktadır.

Genel olarak başarılı bir SEO çalışması iki aşamalı olmaktadır. Bunlar site dışı yani direk olarak arama motorlarına yönelik yapılan SEO çalışmaları, diğeri ise site içi yani ziyaretçilerin hizmetten memnun kalması ve bu sayede popülerliğin artması için yapılan SEO çalışmasıdır. Site dışı SEO çalışmaları üzerine düşülen bir konu olmakta ve sadece bu alanda kişiler çalışmalarını yürütmektedirler. Oysaki Site içi yani On Page SEO çalışmaları da en az o kadar önemli olmaktadır. Çünkü site içi SEO tamamıyla müşteri memnuniyeti için yapılan uygulamaların başında olmakta ve bu sayede internet sitesi kişilerin alternatifleri arasına girebilmektedir.

On Page SEO

On Page SEO Nasıl Yapılır?

Sayfa ya da site içi SEO çalışmaları olarak çevirisi yapılabilecek olan On Page SEO uygulamaları için başarılı bir sonuç ile karşılaşmak adına başvurulan birçok unsur söz konusu olmaktadır. Bu unsurları bir sıraya koyacak olursak;

  • Temiz kodlama,
  • Javascript ve css dosyalarının düzenli olması
  • Özgün içerik
  • Sayfa yüklenme hızı
  • Domain seçimi
  • Kalıcı bağlantılar
  • Görsellerin etkili kullanması olarak mümkün olacaktır.

Yukarıdaki bilgiler kapsamında site içi SEO çalışmaları yürütülürken kişilerin prensipler daima ziyaretçilerin hızlı siteyi sevmelerine yönelik olmalıdır. Dikkat edilecek bu konu adına siteyi ziyaret eden kişiler için sitenin açılma hızı iki saniyeyi aşmaması tavsiye edilir. Yine bunların dışında doğru bir şekilde seçilmiş olan meta description ve anahtar kelime seçimleri de büyük bir etkiye sahip olmaktadır. Ziyaretçiler sitenizi bulduğu gibi yine kolay bir şekilde siteniz içerisindeki aradığı hizmeti kolayca bulması gerekmektedir.

On Page SEO Yapımı

Site İçi SEO Teknikleri

Başarılı bir site içi SEO tekniğini gerçekleştirmek adına bazı kilit noktalar söz konusu olmakta ve bu kilitlerin kırılması ile başarıyı yakalamak kaçınılmaz olmaktadır.

Başlıkların Anahtar Kelime ile Başlaması

On Page SEO uygulamalarında başlıkların etiketleri önemli bir yere sahip olmaktadır. Başlıkları anahtar kelime ile başlamakta olan sayfaların daha başarılı olduğu bazı araştırmalara göre ortaya konulmuştur.

SEO Dostu Kalıcı Bağlantıların Güçlendirilmesi

Sayfa URL’lerinin kısa olması ve aynı zamanda anahtar kelime bakımından zengin olması yine bir avantaj sağlamaktadır. Google URL içerisindeki ilk üç ya da beş kelimeye ağırlık verdiğini dile getirmiştir.

Çoklu Ortamların Etkili Kullanılması

Sayfalarınızda bulunan yazılar içeriğinizi belirli bir noktaya kadar taşıyacak ve bundan sonra ise büyük görevi görüntü, video ya da grafikler gibi unsurlar alacaktır. Bu unsurlar kişilerin siteden çıkma sürelerini uzatmakta ve bu yüzden artı bir avantaj sağlamaktadır.

İlk Yüz Kelime İçerisine Anahtar Kelimelerini Eklemek

Anahtar kelimelerinin site içerisindeki yazılarda ilk 100 kelime içerisine yerleştirilmesi yine bu alanda önemli olmaktadır.

Yükleme Hızının Azaltılması

Sayfanın yüklenme süresinin uzun olması halinde kullanışsız bir ortamı ziyaretçiler ne yazık ki istemeyeceklerdir.

Sosyal Paylaşım Butonlarının Kullanımı

Sosyal medya işaretleri arama motoru algoritması açısından en önemli yere sahip olmaktadır. Bu amaçla bu tuşların eklenmesi yine sizlere site içi SEO çalışmaları için artı bir sonuç katacaktır.

Bu yazıya ek olarak grafiklerle seo analizlerini yaptığım aşşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.

WordPress SEO Teknikleri Analizi ( En etkili,Kanıtlı )


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

SOSYAL MEDYA SEO

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi  Bilişim ve teknoloji sektörünün kendini geliştirmesi ve ileriye taşıması sayesinde kurumsal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.