A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Blog İpuçları / Hit Arttırma Sıranız Yükselsin- Trafik Arttırma

Hit Arttırma Sıranız Yükselsin- Trafik Arttırma

İçerik oluşturmak hit arttırma sıra yükseltme hedefi olsun olmasın son derece önemlidir. Sadece teknik yarar sağlamaz, aynı zamanda sizi takip edenlerin sayısının artmasında birinci derecede etkilidir. Kişisel bir siteniz olduğu ve bunun için olabildiğince çok kişiye ulaşmak istediğinizde iyi bir içerik olmadan yola çıkılmaması kritik öneme sahiptir.  Sözgelimi site içeriği için ipuçları konusunu geniş kapsamlı ele almak gerekmekte.

Hit Arttırma İçin En Etkili Yöntemler
hit arttırma

Farklı yöntemler kullanılarak hit arttırma işlemi sağlanabilir. Öncelikle potansiyel artırarak hit artırma konusunu ele alırsak şu şekilde bir sıralamadan bahsedebiliriz:

 • Google Search Console girişi yaparak oturum açınız. Sonrasında sol bölümde yer alan yönetim sekmesinden Arama Trafiği ve Search Analytics bölümlerine gelmeniz gerekir. Tıklama işlemi sonrasında ekranın sağ bölümünde karşınıza çıkan ekranda sitenizin en çok hangi anahtar kelimelerden dolayı trafik aldığını görürsünüz.  Bunlar sıralı biçimde listelenmiştir. Bu noktada hedefiniz, en sonlardaki anahtar kelimelerin en üstlere çıkarılmasını sağlamak olmalıdır.
 • Yapılan işlem organik hit arttırma şeklinde de tanımlanır. Bunun için de devam eden işlemde sonlardaki bu anahtar kelimenin arama motorunda aranması ve karşınıza çıkan uzantıda yer alan sıralı anahtar kelimeleri değerlendirmek gerekiyor. Yani sizin az arama yapılan anahtar kelimenize yakın diğer kelimeler arasında en çok arama yapılanı bulmak gerekiyor.
 • Az kullanılan kelimeleri yeni metinlerin içeriklerinde kullanmaya başlamanız akabinde hitiniz de artış göstermeye başlayacaktır.

Trafik Arttırmak İçin Önemli Uyarılar
trafik arttırma

Sitenin mevcut potansiyelinin iyi kullanılabilmesi adına trafik artıran uygulamalara dikkat edilmesi gerekir.

 • Sitede Soru Cevap Bölümü ya da Form Alanı Açın

Site trafik arttırmak için önemli bir detaydır. Aramalarda soru cevap bölümleri arama motorunun göreceği bölümler olduğu için bir şikâyet ya da soruyla sitenizi ziyaret edelerin sayısı bir hayli çok olur. Buradan etkili sonuçlar alabilirsiniz.  Ancak forumda anahtar kelimenin geçmesi önemli elbette.

 • Yazar Kafe’de Yazılarınızın Yayınlanmasını Sağlayın

yazarkafeBlog yazılarının paylaşıldığı bir platform olan Yazar Kafe, üyelik yaptırarak kısa bir süre içinde yazılarınızı paylaşabileceğiniz ve burası aracılığılar kendi sitenize ziyaretçi alabileceğiniz bir platform. Site ile iletişime geçip yazı göndererek süreci kolaylaştırabilirsiniz. Hafife alınmaması gereken bu yöntemde sizin yazılarınız sitenin ana sayfasında görüldüğünde en az 4-5k tekil hit alma potansiyeline sahip oluyor.

 • E- Mail Abone Listesi Hazırlayın

Eskiden bu yana kullanılmaya devam eden bu yöntem hala daha hit arttırma yolları içinde popülerliğini korumaktadır.  Aboneliğin siteye entegre olabilmesi için öncesinde liste hazırlığı gerekmektedir.  Abone sayınızı artırmak için de sayfada açılır pencere eklentisi uygulamak en iyi çözümlerden biridir. Ayrıca yine bu amaç için geliştirilmiş son derece etkili bazı uygumlalar var.

 • Anahtar Kelime Yelpazesi Geniş Olmalı

anahtar kelimeBir yazı yazarken- site içeriği oluştururken tek bir tane anahtar kelimeye odaklanmayın. Bunun yerine farklı versiyonlara da odaklanın. Konu bütünlüğüyle uyum sağlayan, ana ve ara başlıklarla uyum sağlayan anahtar kelimelerden yararlanabilirsiniz.  Örneğin ana başlık Sitede Trafik Artırma Yolları şeklindeyse anahtar kelimeler, trafik artırma ve trafik arttırma yolları şeklinde çeşitlendirilebilir. Tabi bununla da sınırlı kalınmaması gerekmekte. Arama yapılırken bu kelimelere en yakın olan ve kullanılması mümkün kelimeler de mutlaka dikkate alınmalıdır. Örneğin yine hit artırma sitesi örneğinden devam edilirse, sık kullanılan anahtar kelimelerden bazıları:

 • Ziyaretçi sayısı artırma
 • Site trafiği artırma yöntemleri,
 • Web sitesi ziyaretçi artırma
 • Hit artırma yolları vs. şeklinde olabilir. İnsanların en çok arama yapabileceği kelimeleri bulmak, bunu çeşitlendirmek size ciddi anlamda kazanç sağlayacaktır.
 • Yazılar İçin Backlink

Önemli bir diğer adım da yazılar için Backlink sağlamaktır. Öncelikle bunun ne olduğunu kısaca tanımlamak gerekirse, bir sitenin başka bir site için verdiği referans şeklinde tanımlama yapılması mümkündür. Başka bir siteden link alarak sitenizin daha fazla hit kazanmasını sağlayabilirsiniz.  Bunu almak için de bazı yolları uygulamak gerekmekte. Örneğin müşteri yorumları, en iyi bloglar listesinde yer edinmek, stratejik düşünce yöntemiyle backlink almak, sosyal backlinkler vs. şeklinde olabilir. Tabi bunu alırken yazılarınızın diğer yazıyla ilgili olması kritik öneme sahiptir. Yani yemek tarifleri için olan bir sitede web sitesi hit artırma biçimindeki bir backlink almak pek işe yaramayacaktır. Aksine ilgisiz görünüm nedeniyle olumsuz izlenim yaratır. Bu noktada doğru yer ve doğru zaman etkenlerini ayrıca ele almak ve konuyla ilgili daha fazla ayrıntı hakkında bilgi edinmek gerekiyor.

 • Aynı Sektörde Yer Alan Farklı Bloglara Yazarlık Yapın

Bu da son derece etkili bir hit artırma yöntemi olarak biliniyor. Yazılarınızı yayınladığınız kategoriye yakın olacak biçimde başka sitelerde misafir yazarlık yapabilir, ayı şekidle başka site yazarlarının da kendi platformunuz üzerinde misafirlik yapmasına izin verebilirsiniz. Bu sayede site hit alma oranı fark eden biçimde artış gösterecektir. Kendi sitenize kaliteli bir backlink kazanmak, insanlara kendi sitenizi tanıtma fırsatı vermek ve somut biçimde site ziyaretçinizin artması bakımından kritik öneme sahiptir.

 • Başlıklar Dikkat Çekici Olmalı
  yazı başlığı

En önemli detaylardan birisi de başlıkların dikkat çekici ve özgün olmasıdır. Arama motorunda fark yaratmak için bu detay kritik öneme sahiptir.  Ancak konudan bağımsız olmaması, anahtar kelimeleri mümkünse içermesi ya da anlam olarak yakın bir kelime barındırması gerekir. İçerikle bağlantılı, yazıyı okutma isteği uyandıran, sıkmayan ama çok kısa olmayan başlıklar oluşturun.

 • Site İçinde Her Zaman Link Vermeye Çalışın

Link verme alışkanlığı yazılarınızın görünürlüğü açısından kritik öneme sahiptir.  Birbiriyle ilgisi olan yazıları llinklediğinizde arama motorunda görünme oranı ya da ziyaretçi arttırma potansiyeli yaratmış olursunuz.

 • Site Hızını Kontrol Edin

Site hızının yüksek olduğundan emin olmanız kritik öneme sahip bir diğer konudur. Hatta geç açılan bir siteden vazgeçen kullanıcı sayısı dikkate alındığında en önemli konulardan birinin bu olduğu görülecektir. Siteye girişte size kayıp yaşatmayan hızda bir kullanım olmalıdır. Ne kadar hızlı açılırsa baştan memnuniyet kazanılması da o kadar mümkün olacaktır. Peki nasıl hızlı bir siteye sahip olurum diyorsanız da bunun için hosting firmasının iyi olması, SEO uyumlu bir WordPress uygulaması olması, özel WordPress hızlandırma çalışma yapılması, fazla resim olması hallinde de CDN kodu kullanımı önerilmektedir. Bunun nasıl olacağını araştırarak uygulamaya geçebilirsiniz.  Bu detaylar site ziyaretçi sayısı artması bakımından atlanmaması gereken detaylardan.

Blog ve WordPress Kullanımı için Öneriler
blog ipuçları

Bir site açmaya karar verdiğiniz düşünülürse wordpress ipuçları ve site içeriğinde onlarca detaya dikkat etmeniz gerekir. Aşamalı şekilde dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekildedir:

 • Öncelikle devamlı olarak kaliteli içerik üretebileceğiniz bir konu belirleyin. Bu herhangi bir konu olabilir. Sadece herkesin çok sevdiği konularla kendinizi sınırlandırmanız şart değildir. Sağlam bir site yönetimiyle oldukça iyi hit sayısı alabilirsiniz.
 • WordPress tasarımı kritik öneme sahip bir konu. Ziyarete gelen bir kişinin gözleri yoran, sıkıcı ve anlaşılmaz bir tasarımla karşılanmaması gerekir. Bunun için özel bir çalışma yapabilirsiniz. Arka planın karmaşadan uzak durması her zaman avantajdır.
 • Kategoriler blog ile ilgili olmalıdır. Ayrıca çok fazla kategori olması ziyaretçileri yıpratabilir. Ama burada belirleyici kriter olarak konu içeriğine de dikkat etmek lazım. Çeşit gerektiren bir blog söz konusuysa kategori çeşitleri de buna göre hazırlanabilir. Sade, anlaşılır olması önemli.
 • Konuya hâkim olduğunuzu belli ederek yazmanız önerilir. Bu nedenle blog açmak ve hit toplamak için hakkında bilgi sahibi olmadığınız konulardan uzak durmanız önerilir. Yabancı bir alanda yazı üretmek istiyorsanız da öncesinde bir süre araştırma yapmanız ve aşinalık kazanmanız önerilir.
 • Kendinize özel bir tarz belirlemek önemlidir. Okuyanların keyif alacağı, sıkılmayacağı biraz samimi ama resmiyeti de elden bırakmayan, saygılı bir üslup kullanabilirsiniz. Kendi hatalarınıza karşı da açık olmanız, eleştiri alma kapasiteniz size olumlu yansıyacaktır.
 • İlk başta blogta okuyucu sayısını artırmak için çok büyük hedefleriniz olmasın. Adım adım ve kendinizden emin şekilde ilerleyin. Ne yapacağınızı bilmeniz gerekiyor.
 • Okuyucuların nelerden çok çabuk sıkılacağını bulmak asılında sitenizin neden düşük hit aldığın anlamak açısından kritik öneme sahiptir: bir sorunun nedenlerini bildiğinizde çözüm için de güçlü bir silahınız olmuş olur. Blog yazılarının çok kolay şekilde sıkılma potansiyeli olduğunu bilmek gerekiyor. Bu nedenle akışı zor, gereksiz detayların çok olduğu yazılardan kaçınmanız önerilir. Doğrudan konu özüne inen yazılar her zaman için daha dikkat çekicidir. Kısa aralıklarla paragraf yamak, sıkça maddelemelere yer vermek önemli blog ipuçları arasında.
 • Okuyanların yorumda bulunacağı bir alan olmalı. Bu aslında kendinizden de örneklendirilebilecek bir durum. İlgi alanınıza giren bir konuda yazı okurken yorumlarınızı paylaşmak isteyebilirsiniz. Bazen yanlış olarak gördüğünüz bir detay hakkında düzeltme yapmak, ekeme yapmak isteyebilirsiniz. Aynı şekilde yazılarınız için de okuyanların böyle bir alanda düşüncelerini paylaşmaları, blog değerlendirmesi yaparken daha verimli olmanızı da sağlayacaktır. Haklı ve haksız eleştirilere açık olmanız önerilir.
 • Belirli aralıklarla yazıların güncellenmesi en önemli blog ipucu arasındadır. Güncel olmayan yazıları kimse okumak istemeyeceği için hafta içinde iki 3 kere ya da ayda 4-5 kere güncelleme yapmanız önerilir. Bu sayede site ziyaretçi sayısı artışı da gözlenecektir.

  Yazımı Beğendiyseniz Alttaki Sosyal Butonlardan Paylaşarak Katkıda Bulunabilirsiniz.


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

Siteden para kazanma

Sitenizin Para Kazandırmamasının 12 Sebebi

Sitenizden Para Kazanmanızı Engelleyen 12 Neden İnternet sektörü oyunu kuralına göre oynayanlar için gerçekten çok …

2 Yorumlar

 1. Hit arttırma konusunda çok etkili yöntemleri güzel,akıcı bir dille aktarmışsınız.
  Bu bilgi aktarımınız için teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.