A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / Blog İpuçları / Google Reklam Araçları Nelerdir? Başvuru ve Tavsiyeler

Google Reklam Araçları Nelerdir? Başvuru ve Tavsiyeler

Google Reklam Araçları Nelerdir?

Site üzerinde tanıtımın gerçekleştirilmesi için reklam araçları da oldukça önemlidir. Tanıtımı gerçekleştirmek için günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan Google haberleşme aracı sıkça kullanılmaktadır. Günümüze kadar gelişen teknoloji ile çeşitliliğini artıran reklam araçları da sınıflandırılmıştır. Google Adsense sunulan reklam araçları içerisinde bulunmaktadır. Bir firmanın tanıtımı için reklam araçları ile reklam vermesine reklam aracı denilmektedir. Google de sıkça kullanılan reklam araçları da mevcuttur. Bu reklam araçları sayesinde birçok kişi tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Google de bulunan PPC reklam araçları ücretsiz olduğundan dolayı kullanıcıları tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Adwords de Google nin sunmuş olduğu en iyi reklam araçları arasında yer almaktadır.

Google Adwords

AdWords Nedir?

Google nin kullanıcılarına sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Adwords ile reklam veren kullanıcıların tanıtım için kullandıkları reklam, aranan kelimeyle ilişkilendirildikten sonra Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ya da en altında ve sonuç sayfasının sağında yer almaktadır. Reklam sahibi olan kişi başlığı belirttikten sonra bütçeyi de belirler ve ondan sonra Google AdWords reklam aracı istenilen reklamı en iyi şekilde vermektedir. Google, 2016 yılı Şubat ayında yaptığı güncelleme ile birlikte reklam alanlarını değiştirmiştir ve bu nedenle reklam oluşturmak için yeni güncel araçlar da eklenmiştir.

Google Adwords hesabı oluşturmak için tıklayınız.

Adsense Nedir?

Google firmasının reklam amacı ile sağladığı bir reklam aracıdır. Web sitesi sahipleri tarafından Adsense reklamcılık aracı sıkça kullanılmaktadır. Çevrimiçi yayınlamış olduğunuz içeriğinizle birlikte hedeflenen reklamların gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yolunu sağlayan reklamcılık aracına Adsense denir. Adsense sistemi sayesinde üyelerin dikkatini çekecek olan reklamlar sayfaya koyulmaktadır ve bu sayede web sitenizin uyumlu bir şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Google Adsense

Adsense Nasıl Başvurulur?

Adsense reklamcılık hizmetine başvuru oldukça kolaydır. Google arama motorunun çıkardığı sonuçlar arasında yer alan sitelerde bulunan gerekli formlar doldurulduktan sonra Adsense başvurusu gerçekleşmiş olmaktadır. Gerekli adımlar uygun şekilde geçildikten sonra onaylanma süreci başlangıcına gidilmektedir. Bazı olumsuz durumlar nedeniyle Adsense onaylanma süreci uzatılmaktadır. Bu gibi sorunların oluşmaması için adımlar iyi bir şekilde takip edilmelidir. Hesabınızın onaylanmama nedenine bağlı olarak bazı işlemler gerçekleştirebilir ve yeniden başvurabilirsiniz. Sitenizin Adsense programına uymaması durumunda da onaylanma yapılmamaktadır.

Google Adsense Başvurusu yapmak için tıklayınız.

Adsense’ den Faydalanmanın Şartları

Adsense reklam aracından faydalanabilmek için ilk olarak sitenin programın çalışma sistemine uyumlu olması şartı sağlanmalıdır. Kullanılacak olan sistemin Adsense reklamcılık aracının politikalarına uyum sağlaması gerekmektedir. Kullanılacak olan Adsense hesabının başka bir kişi tarafından eşitlenmesi durumunda da bu uygulamadan faydalanılamamaktadır. Adsense reklamcılık aracından faydalanmanın şartları arasında da başvuru adımlarının dikkatli şekilde atlanmadan yapılması da bulunmaktadır. Sitenin Adsense’ ye doğru şekilde bağlanmaması da faydalanmayı geciktirmektedir.

Adsense Onaylanması İçin Tavsiyeler Nelerdir?

Adsense’ nin onaylanması için gerekli durumların ve şartların uygun olması gerekmektedir. Reklamı yapılacak olan sitenin Adsense programına iyi bir şekilde bağlanması da gerekmektedir. Adsense onaylanmasının iyi bir şekilde gerçekleşmesi için başvuru sırasında gerekli olan adımlar dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bazı durumlarda Adsense onaylanmama nedenleri de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenlerin uygun şekilde yerine getirilmesi durumunda onaylanma da iyi bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Adsense’ nin uygulama politikaları uygun şekilde sağlanması durumunda da onaylanma süreci kısaltılmaktadır.

Adsense Neden Kullanılır?

İnternet sitesine yeni koyulan bir sitenin kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilmesini sağlamak amacıyla reklam vermek için Adsense kullanılmalıdır. Google üzerinde sitenin gelirinin önemli derecede artırılması için Adsense kullanımı da oldukça önemli durumlar arasında yer almaktadır. Adsense reklam aracı kullanılarak site tanıtımı iyi bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede de yeni koyulan site kısa süre içerisinde hitler arasında yer almaktadır. Sitenin Adsense programı ile uyumlu olması da reklamcılık hizmetinin en iyi şekilde yapılması açısından oldukça önemli durumlar arasında bulunmaktadır.


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

reklam kampanyası

Sitemizin Reklam Kampanyası Nasıl Olmalıdır?

Bilişim sektörü sürekli olarak kendini geliştirmekte olduğu için kurumsal veya bireysel olarak sitelerimiz ile bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.