A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Ana Sayfa / SEO / Google Cezalarının Nedenleri

Google Cezalarının Nedenleri

Google Cezaları

Bilişim sektörünün en yüksek değerlerinden olan Google birçok kişinin sürekli olarak tercih ettiği bir alan olma özelliği taşımaktadır. Milyonlarca insan bu sistemin içerisine dâhil oluyor kurumsal veya bireysel olarak kendini ileriye taşıma politikası izliyor. SEO çalışmaları ile sitelerinizi bir üst konuma taşıyarak ürünlerinizi veya markanızı birçok kişiye anında ulaştırma imkânı sağlıyorsunuz. Bu kadar yaygın şekilde kullanılan bu sistem sizlere binlerce alan sunarken bazı konularda da katı kuralları ile dikkat çekmektedir.
google cezaları

Google cezaları genelde kurumsal veya bireysel olarak yönetmiş olduğunuz sitelerin yanlış politikasından dolayı alanlarınıza uygulanmış olan kısıtlamalara veya erişim kesintilerine neden olan önemli bir durumdur. Genelde birçok kişi kendi sitesini üst sıralamaya taşırken izlemiş olduğu yanlış stratejisi sizlerin ceza almasını sağlamaktadır. Google bu konuda keskin kuralları ve katı duruşu ile asla affedici bir özellik taşımamaktadır.

-Manuel işlem cezası: Detaylı bir analiz sonucu verilen bir cezadır.Telafisi mevcuttur.Webmaster tools aracılığı ile gerekli bildirimleri yapmak gerekir.
-Bomb Cezası: Ağır bir suç işlenmiş demektir. Telafisi çok zordur.Anahtar kelimelerinizle sıralamada çıkmazsınız.

Google Ceza Nedenleri?

Google ceza nedenleri sizlerin farklı konularda ilerlemeniz ile ortaya çıkmaktadır. Bunun temel nedenleri inceleyecek olursak genelde aşağıda yer alan sistemleri uygulamamız ile çıkmaktadır.

 • Alıntı içerik,
 • Güvensiz site yapısı,
 • Hazır trafik sistemi,
 • Yanıltıcı hareket politikası,
 • Aşırı baclink,
  google ceza

Yukarıda yer alan nedenler sizlerin Google tarafından cezalandırmasını sağlamaktadır. Bu nedenlerin temelin yatan sorunları ve yarattığı etkiyi irdeleyecek olursak genelde sitenizin yayından kalkması ve erişim engeli ile karşı karşıya kalınması gibi cezalar ile sonuçlandırılmaktadır.

 • Alıntı İçerik: Google tarafından hassasiyet ile incelenen en önemli kuramlardan biridir. Farklı siteler aracılığı ile yapacağınız alıntıları yayımlanmanız ile birlikte incelemeye alınıyorsunuz. Eğer sürekli olarak yapmaya devam eterseniz kısa bir süre içerisinde siteniz kaldırılmaktadır.
 • Güvensiz Site Yapısı: Son dönemlerde en çok dikkat edilen durumlardan biridir. Sizden hizmet alan insanlara virüs akımı sağlamanız ve cihazlara zarar vermeniz Google tarafından asla affedilmemektedir. Hatta bu ceza sonucunda bir daha adınızla sayfa bile açamamaktasınız.
 • Hazır Trafik Sistemi: Google ceza olarak asla affetmediği ve kısa bir süre içerisinde sitenizi ortadan kaldırdığı bir problemdir. Yanıltıcı ve hit programlar, yazılımlar ile yaptığınız bu trafik sistemi direk olarak sitenizin kaldırılmasını sağlamaktadır.
 • Yanıltıcı Hareket Politikası: Sitenize giren insanları sürekli olarak başka sayfalara yönlendirmeniz ağır suçlardan biridir. Sizde eğer bunu sıklıkla yapıyorsanız kısa bir süre içerisinde cezalandırılacaksınız. Bu sorunun kesinlikle geri dönüşümü bulunmamaktadır.
 • Aşırı Baclink: Sitenizi sürekli olarak reklamlar ile donatıyorsanız bu size zarar verecektir. Google ceza sebepleri arasında bu sistem kesinlikle affedici bir rol oynamamaktadır. Genelde birçok site bu yüzden kapatılmaktadır.


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.

Hakkımda ACK

ACK
23 yaşında, internetin her alanına küçük yaşlardan gelen bir ilgisi söz konusu, konu fark etmeksizin araştırmayı, güncel bilgileri takip etmeyi ,bilgi paylaşımını seven , iktisat 4. sınıf öğrencisi.

Okumalısın !

WORDPRESS ALT ETKİKETİ

WordPress Görsele Alt Etiketi Ekleme

Çoğunluğumuzun amacı sitelerimizi arama motorlarına sevdirerek üst sıralarda yer almaktır.Rekabetin üst düzey olduğu web çağında …

4 Yorumlar

 1. Çok yararlı bir yazı olmuş, artık googleden ceza almamak için daha dikkatli olucaz 🙂

 2. Teşekkürler

 3. Gelişen algoritmalarla google, illegalı kolayca farkedebiliyor.Hit için illegale bulaşmayın.

 4. Faydalı bir içerik olmuş,teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BÜLTENİMİZE ABONE OLABİLİRSİNİZ !

Yeni,Kaliteli ve Özgün İçerikler Hakkında İlk Siz Haberdar Olup Bilgilendirme Mail-i Alabilirsiniz.